Ambasadorzy


Zawsze dbam o bezpieczeństwo swojej rodziny, uczę swoje dziecko dobrych wzorców zachowania na rowerze. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną sprawą nas wszystkich.
- Tomasz Frankowski

Tomasz Frankowski

Piłkarz, były reprezentant Polski. Czterokrotny król strzelców polskiej Ekstraklasy, w której strzelił łącznie 168 goli, co daje mu trzecie miejsce na liście wszechczasów. Jest również członkiem Klubu 300 - zawodników o największej liczbie występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Wisłą Kraków pięciokrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski. W kadrze reprezentacji Polski za kadencji Franciszka Smudy pełnił funkcję trenera napastników.


Nieważne czy na torze, czy na drodze - zawsze zapięte pasy bezpieczeństwa.
- Cerber Motorsport

Cerber Motorsport

Drużyna Cerber Motorsport to grupa ludzi z pasją. Zdobytą na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej wiedzę z powodzeniem wykorzystują w praktyce. Budują bolidy, którymi ścigają się w międzynarodowych zawodach zdobywając nagrody i trofea. Już wkrótce powstanie trzeci bolid, który będzie rywalizował z najlepszymi zespołami w Europie na zawodach Formula Student 2016.

Opiekunem drużyny jest dr Andrzej Borawski.


Moje ciało jest moim skarbem, dzięki któremu osiągam wyniki, nim pracuję. Zakładając kask nawet na przejażdżki rekreacyjne, świadomie dbam o swoje bezpieczeństwo.
- Patrycja Maliszewska

Patrycja Maliszewska

Dwukrotna olimpijka (Vancouver 2010, Soczi 2014), trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy Seniorów w Short Tracku. Wielokrotna zdobywczyni medali w ogólnopolskich Zawodach Rankingowych, Pucharach Polski, serii zawodów międzynarodowych Maple Cup.


Zawsze staram się być maksymalnie skoncentrowany niezależnie od tego co prowadzę - samochód czy rower.
- Jarosław Kazberuk

Jarosław Kazberuk

Kierowca i pilot rajdowy, trener judo (4 dan). 9-krotny uczestnik najtrudniejszego maratonu na świecie - Rajdu Dakar. Członek zespołu LottoTeam i uczestnik projektu Szkoła Mistrzów Lotto.Reprezentant Polski w legendarnym Camel Trophy 1996 (Borneo-Kalimantan). W ostatnich latach zwycięzca rajdów Marocco Challange 2010 i Rajdu Egiptu 2011.


Bezpieczeństwa w ruchu drogowym trzeba się uczyć tak jak programowania - od najmłodszych lat!
- Toast and Brains

Toast and Brains

Drużyna Toast and Brains to studenci Politechniki Białostockiej, którzy w 2015 roku wygrali polską edycję konkursu ImagineCup 2015 w kategorii World Citizenship. Studenci stworzyli Photona - rewolucyjny system edukacji dla najmłodszych. System ten poprzez wykorzystanie interaktywnego urządzenia pozwala na efektywną naukę programowania przez dzieci. Robot Photon ma wspomagać edukację dzieci w zakresie informatyki i logicznego myślenia.

Toast and Brains tworzą studenci dwóch wydziałów: Michał Grześ i Michał Bogucki z Wydziału Mechanicznego PB oraz Marcin Joka i Krzysztof Dziemiańczuk z Wydziału Informatyki PB. Opiekunem projektu jest mgr. inż. Maciej Kopczyński.


W 2013 r., po 20 latach trenowania mój świat przewrócił się do góry nogami. W zderzeniu z TIR'em uległem wypadkowi. Przeżyłem tylko dzięki temu, że zawsze jeżdżę w kasku.
- Kamil Bakoniuk

Kamil Bakoniuk

Trenuje kolarstwo od 8 roku życia. Osiągnięcia sportowe: Mistrzostwa Podlasia w kolarstwie górskim, V-ce Mistrzostwo Podlaskie w kolarstwie szosowym, Mistrzostwa Podlasia w kolarstwie przełajowym, V-ce Mistrzostwa Makroregionu w kolarstwie górskim. Dziś łączy swoją pasję z prowadzeniem biznesu rowerowego.


Drużyna Kolarzy Górskich Sprint SBR Bank Team

Celem drużyny są starty w Maratonach Kresowych, największym wydarzeniu kolarskim na Podlasiu. Dokonania drużyny są imponujące, w 2013 r. zajęła 1 miejsce w super klasyfikacji oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2014 r. zawodnicy drużyny zajmują czołowe pozycje na dwóch największych dystansach. Drużyna propaguje integrację międzynarodową w sporcie. W zespole znajdują się zawodnicy z Litwy i Białorusi.


Zawsze pamiętam o jednej z podstawowych zasad jazdy na rowerze: zasadzie ograniczonego zaufania.
- Kamila Lićwinko

 

Kamila Lićwinko

Lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż. W 2013 podczas Opolskiego Festiwalu Skoków ustanowiła wynikiem 1,99 m rekord Polski. W lipcu 2013 zdobyła w Kazaniu tytuł mistrzyni Uniwersjady z wynikiem 1,96 m, a 17 sierpnia zajęła 7 miejsce w mistrzostwach świata w Moskwie wynikiem 1,93 m. W marcu 2014 podczas 15. Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Sopocie zdobyła złoty medal. Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski seniorów ma na koncie trzy złote, dwa srebrne oraz trzy brązowe medale. Dotychczas zdobyła dziesięć medali halowych mistrzostw Polski seniorów w tym sześć złotych, trzy srebrne oraz jeden brązowy.

Rekordy życiowe: stadion - 1,99 m, rezultat ten jest aktualnym rekordem Polski; hala - 2,00 m - halowy rekord Polski.


Nie jeżdżę bez trzymanki.
- Adam Zdanowicz

Adam Zdanowicz

Pasjonat i konstruktor customów, czyli efektownych rowerów zaprojektowanych i wykonanych pod konkretne osoby. Widzi w nich wielki potencjał dla naszego miasta. Jego pomysłowość i talent zauważyli i włodarze miasta. Został też laureatem konkursu "Mój pomysł Mój biznes". Swoje hobby sukcesywnie przekształca w biznes.


Trenując, wiele razy doświadczyłam, że wystarczy ułamek sekundy, by świat "przewrócił się do góry nogami". Dlatego warto dbać o swoje bezpieczeństwo.
- Natalia Morytko

Natalia Morytko

Studentka Politechniki Białostockiej na Wydziale Architektury. Kolarstwo trenuje od 8 lat. Swoich sił próbuje na szosie i torze, ponadto interesuje się sportami ekstremalnymi. Od tego roku reprezentuje barwy wielkopolskiego klubu UKS Jedynka Limaro Kórnik. W lipcu 2013 reprezentowała Polskę w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy na torze w Portugalskiej Anadii (5 miejsce drużynowo). W maju 2014 r. zdobyła trzy medale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na torze. Aktualnie przygotowuje się do szosowych Mistrzostw Polski. W planach są szosowe Mistrzostwa Europy w Szwajcarii.


Bezpieczeństwo na rowerze to myślenie za siebie i za innych.

Sekcja kolarstwa Górskiego AZS PB

Sekcja kolarstwa górskiego prowadzona przez dr inż. Wojciecha Kruszyńskiego. Zawodnicy od lat z sukcesami reprezentują Politechnikę Białostocką na Akademickich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Górskim.

Na zdjęciu od lewej: Adam Więcko, Wojciech Kruszyński, Katarzyna Kirpsza, Izabela Dębko, Kazimierz Wiloch i Jacek Kirpsza.


Myślenie o bezpieczeństwie to podstawa udanej jazdy. Jesteśmy za kulturalnym dzieleniem się drogą.
- Cochise

Zespół Cochise

Zespół Cochise powstał w 2004 r., muzyka jaką gra to połączenie rocka, metalu i grunge`u.
W skład zespołu wchodzą: Paweł Małaszyński (wokal), Wojciech Napora (gitara), Radek Jasiński (bas), Czarek Mielko (perkusja).
Na dorobek zespołu Cochise składają się 3 płyty: "Still Alive" (2010 r.), "Back to Begining" (2012 r.), "118" (2014 r.)